Upean valikoiman Grand Vin Helsinki -tapahtumassa elävöittävät useat rajallisen saatavuuden viinit. Kunkin viinin ständin numero on viinin jäljessä. Maisteluannoksen hinnan voi tarkistaa tämän käsiohjelman viinien listasta 10–20.

Perjantai 4.10.2019

Klo Viini Ständi
15:00 Jakob Jung Siegelsberg Riesling 2017 1
15:15 Dr H Thanisch, Erben Müller-Burggraeff Riesling Sekt 9
15:15 Penfolds BIN 23 Pinot Noir 2017 12
15:30 Hispano+Suizas Quod Superius 2011 1
15:30 Guerrieri Rizzardi Calcarole Amarone 5
15:30 CVNE Pagos de Viña Real 2015 11
15:45 Bock Magnifico 5
15:45 Wines of Substance Charles Smith K Motor City Kitty Syrah 2016 3
16:00 Llopart EX-Vite Brut Gran Reserva 2
16:00 Attilio Ghisolfi Barolo Bricco Visette 2008 3
16:15 Stag’s Leap Wine Cellars Artemis Cabernet Sauvignon 2014 10
16:15 Domaine Christophe Semaska Côte Rôtie Fleur de Montlys 5
16:30 Penfolds Grange 2011 12
16:30 Torbreck Runrig 2016 6
16:30 Kukkula Winery Aatto 2014 11
16:45 Enate Uno Tinto 5
16:45 Errazuriz Don Maximiano Founder’s Reserve 1
17:00 Quinta da Devesa 1944 Colheita Porto Tawny 2
17:00 La Chablisienne Chablis Grand Cru Les Preuses 2003 13
17:15 Wines of Substance Charles Smith Sixto Uncovered 2015 3
17:15 Rivetto Barolo Leon Riserva 10 Anni 5
17:30 Klein Constantia Vin de Constance 2009 11
17:30 Penfolds BIN A Chardonnay 2017 12
17:30 Hispano+Suizas Quod Superius 2014 1
17:45 Dr Thanisch Pinot Noir 9
18:00 Domaine Christophe Semaska Côte Rôtie Elixir d’Ariane 5
18:15 Audrey Wilkinson The Ridge Sémillon 6
18:15 Errazuriz La Cumbre 1
18:30 Antiche Terre Venete Riserva del Fondatore 9
18:30 Bodega Garzón Balasto 2015/2016 10
18:30 Enate Uno Chardonnay 5
18:45 Mouchão 2013 3
18:45 E. Guigal Condrieu La Doriane 2017 11

Lauantai 5.10.2019

Klo Viini Ständi
14:00 Audrey WilkinsonThe Ridge Sémillon 6
14:15 Dr H Thanisch, Erben Müller-Burggraeff Riesling Sekt 9
14:15 La Chablisienne Chablis Grand Cru Les Preuses 2003 13
14:30 Stag’s Leap Wine Cellars Artemis Cabernet Sauvignon 2014 10
14:30 Bock Magnifico 5
14:45 Errazuriz Don Maximiano Founder’s Reserve 1
14:45 Sixto Uncovered 2015 3
15:00 Guerrieri Rizzardi Calcarole Amarone 5
15:00 Penfolds BIN A Chardonnay 2017 12
15:00 Giacomo Fenoccio Barolo Riserva 90di Bussia 2013 3
15:15 Jakob Jung Siegelsberg Riesling 2017 1
15:15 Llopart EX-Vite Brut Gran Reserva 2
15:00 Kukkula Winery Aatto 2014 11
15:30 Antiche Terre Venete Riserva del Fondatore 9
15:30 Torbreck Runrig 2016 6
15:30 CVNE Pagos de Viña Real 2015 11
15:45 Wines of Substance Charles Smith K Motor City Kitty Syrah 2016 3
15:45 Domaine Christophe Semaska Côte Rôtie Fleur de Montlys 5
16:00 Quinta da Devesa 1944 Colheita Porto Tawny 2
16:00 Penfolds BIN 23 Pinot Noir 2017 12
16:15 Enate Uno Tinto 5
16:15 Dr Thanisch Pinot Noir 9
16:15 Hispano+Suizas Quod Superius 2011 1
16:30 Rivetto Barolo Leon Riserva 10 Anni 5
16:45 Bodega Garzón Balasto 2015/2016 10
16:45 Mouchão 2013 3
18:15 Hispano+Suizas Quod Superius 2014 1
17:00 Domaine Christophe Semaska Côte Rôtie Elixir d’Ariane 5
17:00 Klein Constantia Vin de Constance 2009 11
17:30 Errazuriz La Cumbre 1
17:30 E. Guigal Condrieu La Doriane 2017 11
18:00 Enate Uno Chardonnay 5